نامه۵۳ : طالع

یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391 ساعت 09:00

سلام پسرم  

میدونم که تا به حال اسم طالع بینی به گوشت نخورده ولی مطمئنم که وقتی بدنیا اومدی و بزرگ شدی بارها و بارها این اسم رو خواهی شنید . 

طالع بینی یعنی پیش بینی خصوصیات شخصیتی و اخلاقی و همچنین آینده و سرنوشت یک نفر رو از روی برج یا ماه تولد . 

نمیدونم چرا هرچی فکر می کنم نمیتونم بفهمم توی این دوره و زمونه چرا اینهمه آدم به این چیزها معتقد هستند و سفت و سخت قبولش دارند .  

شاید قرن ها پیش به خاطر کمبود علم ٬ ستاره شناس ها با بررسی ستاره و بروج میتونستند یک سری از رخدادهای طبیعی رو پیش بینی بکنن مثل خورشید و ماه گرفتگی و طوفان و غیره و چون مردم نسبت به این مسائل دانش کافی نداشتند با به وقوع پیوستن اون حوادث حقانیت دانشمندان رو باور می کردند . اما در تمام طول تاریخ انسانهایی بودند که از دانش و علم سوء استفاده کردند و به خاطر منافع مالی به مردم دروغ گفتند . 

طالع بینی هم به اعتقاد من یک دروغ بزرگه و هیچ جور توی کتم نمیره که ماه تولد یک انسان در سرنوشت و حوادث و خصوصیات رفتاری و اخلاقی و شخصیتیش تاثیر داشته باشه . 

مردم بطور فطری علاقه دارند یکنفر  حتی اگر شده باشه به دروغ بهشون در مورد آینده خبر بده و اینهمه سایت و کتاب طالع بینی و فالگیر و رمال هم دقیقا از همین علاقه فطری مردم برای پول درآوردن سوء استفاده می کنند . 

 

پسرم اگه همه چیز درست پیش بره تو خرداد ماه سال ۹۲ بدنیا میای . 

نه روز نه ماه نه فصل نه سال و نه حتی قرن تولد انسانها تاثیری در خلق و خو و شخصیتشون نداره . تو خودت باید مثل انسان رفتار کنی و رفتار و اخلاق خوب رو بیاموزی  

برای ستاره های آسمون بودن یا نبودن ما هیچ فرقی نداره پس مطمئن باش که نمیتونن اخلاق و رفتار ما رو تعیین بکنن .

  

 

نظرات (2)
جمعه 29 دی‌ماه سال 1391 ساعت 02:18
پسرت مرد خوبی میشه
مطمئنم
امتیاز: 0 0
پاسخ:
امیدوارم انسان خوبی بشه
جمعه 29 دی‌ماه سال 1391 ساعت 10:24
تولدش مبارک پیشاپیش
امتیاز: 0 0
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد